Už po pätnásty raz sa bude na celom Slovensku sláviť Medzinárodný deň rodiny (15. máj) vyhlásený Valným zhromaždením OSN na 15. máj pod hlavičkou Fóra  kresťanských inštitúcií.  

Deň rodiny organizovaný od roku 2009 je kampaňou a verejnou oslavou hodnoty rodiny založenej manželstvom muža a ženy s cieľom dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti. Medzinárodný deň rodiny je sviatkom rodiny. Rodina je opora a istota človeka pre dobré aj ťažké časy.

Pozývame Vás spoločne s nami osláviť Deň rodiny 2023. Témou tohto ročníka je Mama – naj povolanie. Súčasný svet kladie na mamy často až nereálne nároky. Byť skvelá mama, milujúca manželka, výkonná v práci. 

Mamy čelia silným tlakom okolia, často sú frustrované a nedocenené. Tento rok by sme preto chceli vyzdvihnúť, oceniť a uznať náročné povolanie matky a poďakovať sa všetko, čo robia pre naše rodiny a celú spoločnosť.  

Pápež František hovorí:  “Toto robia matky: vedia prekonávať prekážky a konflikty, vedia šíriť pokoj. Presne tak! V súčasnej polarizovanej a náročnej dobe je to väčšinou práve materský element, ktorý upokojuje, povzbudzuje a do rodiny i vzťahov vnáša jemnosť. Cieľom 15. ročníka Dňa rodiny je preto oceniť materstvo a jeho nezastupiteľný význam. Chceme dať pocítiť všetkým mamám, že aj napriek tomu, že sa cítia nedokonalé, sú naj.

Radi by sme pozvali mestá, obce, farské spoločenstvá, občianske združenia,  prorodinné organizácie k aktívnemu zapojeniu sa do osláv Dňa rodiny. Rodina si zaslúži oslavu a pozornosť v každom čase, obzvlášť v tomto!

Ak ste ešte Deň rodiny u vás ešte nemali, minulý rok sme pripravili webinár o tom, ako zorganizovať Deň rodiny.  Pozrieť si ho môžete tu. 

Aby sme tento deň mohli spoločne osláviť v čo najväčšom počte miest, obcí, a aby bola rodina propagovaná s čo väčším počtom “dotknutých” ľudí, ponúkame Vám rôzne možnosti, ako sa pridať:

  • Zorganizujte akúkoľvek aktivitu pri príležitosti Dňa rodiny pod hlavičkou FKI, od veľkej verejnej oslavy, rodinnej hry, workshop až po jednoduchý blog, či poskytnutie rozhovoru. Bližšie informácie a možnosti nájdete na webe Chceme sa zapojiť do Dňa rodiny. 
  • Vyjadrite prináležitosť k oslavám Dňa rodiny, podporte kampaň formou: Vášho propagačného newslettra, tlačovej správy, zdieľania obsahu z našich sociálnych sietí a webu: facebook DENRODINY, denrodiny.sk, Instagram Deň rodiny, používajte grafiku DR.
  • Oslovte Vám blízke organizácie, samosprávy, spoločenstvá, rodiny, aby sa pridali.
  • Ak pomáhate rodinám, a chcete to zverejniť, napíšte nám na info@denrodiny.sk a zaradíme Vás na náš web do sekcie POMOC RODINÁM ako organizáciu, ktorá poskytuje pomoc, poradenstvo či vzdelávanie pre manželov, otcov, mamy, členov rodín. Ak poznáte takúto organizáciu, dajte nám o nej vedieť 🙂

15. ročník Dňa rodiny má novinku a tou je, že organizátorom pripravíme kompletnú grafiku. Všetky podujatia Dňa rodiny, ktoré sa zapoja sa budú konať s rovnakou grafikou po celom Slovensku. Pridajte sa k nám aj Vy! 

Ako na to? Na našom webe si stačí vyplniť formulár a my sa Vám následne ozveme s ďalšími informáciami. Už teraz sa tešíme na všetky podujatia ku Dňu rodiny po celom Slovensku.