Pri príležitosti Mimoriadneho roka sv. Jozefa vyhláseného pápežom Františkom vychádza v týchto dňoch nová kniha o sv. Jozefovi s názvom Jozef 2.1, ktorá je mozaikou odpovedí na otázku: Čo znamená byť mužom evanjelia v 21. storočí?

Medzi jej autormi nájdeme mnohé osobnosti z radov biskupov, kňazov, manželov, otcov rodín, či zasvätených. Čitatelia sa môžu tešiť na mená ako napríklad arcibiskup Cyril Vasiľ, obľúbený salezián Jozef Luscoň, filozof a kňaz Marek Vácha, líder spoločenstva Július Slovák či člen predsedníctva KDH Marián Čaučík.

Každý z autorov sa v knihe zamýšľa nad niektorou z invokácií  litánií k sv. Jozefovi, pričom upriamujú pohľad na témy prežívania mužskosti a otcovstva v dnešnej dobe.

Žijeme v 21. storočí, ktoré by sme mohli označiť aj ako digitálne storočie. Naše štúdium, práca a dnes z veľkej časti aj vzťahy s druhými sa uskutočňujú prostredníctvom počítača, mobilu, a internetu, cez rôzne programy a aplikácie. Všetky tieto zariadenia a ich softvér potrebujú stále nové aktualizácie. Nový design, nové funkcie, rýchlejšie vykonanie príkazu, … O čo viac potrebuje pravidelnú aktualizáciu aj človek. Naše telo, náš intelekt aj naša duša potrebujú rekreáciu aj tréning. Naša kniha chce byť pomôckou na tejto ceste. Aby koniec čítania bol denne začiatkom premeny. Aktualizáciou svojej mužskosti či ženskosti. Aktualizáciou lepšej verzie seba samého prostredníctvom čítania, rozmýšľania, modlitby a akcie.

Za knihou stojí spoločenstvo Catholic Gentlemen´s Club (CGC) v spolupráci s vydavateľstvom Postoj media.

Catholic Gentlemen’s Club je spoločenstvo mužov, ktoré vzniklo pri Katolíckej univerzite v Ružomberku s cieľom vzájomne sa inšpirovať, pomáhať si rozvíjať jedinečný potenciál, naplno prežívať svoju mužskosť a brať vážne svoju vieru.

Knihu Jozef 2.1 si môžete objednať v eshope Denníka Postoj.


Budeme radi, ak sa prihlásite na odber nášho newslettra.

Ak sa vám naše články páčia a radi by ste ich čítali naďalej, vopred ďakujeme za vašu podporu. (Nasnímaním kódu nižšie v bankovej aplikácii nám môžete poslať 1 euro, ale sumu si napokon ľubovoľne určíte vy sami  )

QR kod na podporu otcom.sk